1. februar 2024

»Hitri razgovori« v Kariernem središču Zavoda RS za zaposlovanje Maribor

Karierni center UM je v mesecu januarju sodeloval pri izvedbi dogodka »Hitri razgovori« za študente Ekonomsko-poslovne fakultete Univerze v Mariboru. Dogodek je potekal v Kariernem središču Zavoda RS za zaposlovanje Maribor, v sodelovanju z Zavodom RS za zaposlovanje Maribor, Študentskim kariernim centrom EPF in Katedro za splošni management in organizacijo. Dogodka sta se udeležili svetovalki Kariernega centra UM, Ines Mikulič in Katja Kovše.

Hitri razgovori v živo so bili odlična izkušnja, saj so lahko študentje v praksi spoznali, kako poteka zaposlitveni razgovor z morebitnim delodajalcem. Študentje so se srečali s celotnim procesom zaposlitvenega razgovora, od oblikovanja življenjepisa in priprave na razgovor do dejanske udeležbe na razgovoru. Seznanili so se z najpogostejšimi vprašanji, na katera se bodo lahko v prihodnosti bolje pripravili, na koncu pa smo s študenti izvedli tudi evalvacijo samega razgovora, njihovega nastopa in pripravljenih življenjepisov. S tem so študenti dobili takojšnje povratne informacije in priložnost, da izpopolnijo svoj življenjepis in se še bolje pripravijo na razgovor, ki ga bodo v bližnji prihodnosti opravljali z dejanskimi delodajalci.

Študentje so bili s hitrimi razgovori zelo zadovoljni. V nadaljevanju navajamo nekaj njihovih odzivov:

»Kot študent sem se udeležil stimulacije razgovora za delo, ki mi je dala dragocene izkušnje in nasvete. Naučil sem se, kako se pripraviti na različne vrste vprašanj, kako izraziti svoje sposobnosti in cilje ter kako se spoprijeti z morebitnimi izzivi. Všeč mi je bilo, da sem lahko preizkusil svoje znanje in komunikacijske veščine v spodbudnem okolju«.

»Imeli smo priložnost sodelovati v hitrih razgovorih, ki jih je organiziralo Karierno središče. Kljub začetni zadržanosti sem bila prijetno presenečena nad kakovostjo izkušnje, zlasti zaradi koristne povratne informacije o razgovoru in analize življenjepisa. Ponujena podpora za morebitne težave pri nadaljnjih razgovorih ali pripravi življenjepisa je bila izjemno dobrodošla. Karierno središče je izkazalo visoko stopnjo strokovnosti in predanosti v nudenju celovite podpore kariernemu razvoju«.

»Všeč mi je bila udeležba na hitrih razgovorih, kjer so jasno predstavili potek zaposlitvenega razgovora. Gospa Katja je delila nekaj koristnih priporočil, ki so se izkazala kot izjemno uporabna pri pripravi na dejanski razgovor in oblikovanju življenjepisa. Dodatno smo bili seznanjeni z možnostjo Kariernega centra, kjer lahko vedno poiščemo nasvete. Super izkušnja!«

»V Kariernem centru v Mariboru sem imela priložnost za razgovor, kjer sem se prijavljala na delovno mesto in predstavila sebe oziroma svoj življenjepis. Na razgovoru sem se predstavila, poudarila svoje ključne kompetence, izpostavila svoje delovne izkušnje in izobrazbo. Po končanem razgovoru sem dobila povratne informacije. Gospa na razgovoru je poudarila, da bi morala bolj jasno izpostaviti praktične izkušnje in konkretne primere svojega dela. Poleg tega mi je svetovala, da naj izboljšam verbalno komunikacijo in bolje strukturiram odgovore. Tako sem dobila zelo koristne smernice za nadaljnjo pripravo na razgovore in zaposlitev, ki mi bo prišla še kako zelo prav. To izkušnjo priporočam tudi ostalim.«