16. december 2022

»Krepitev aktivnosti in vloge Kariernega centra Univerze v Mariboru v celostni obravnavi študentov«

Univerza v Mariboru je v letu 2022 v okviru »Javnega razpisa Krepitev vloge kariernih centrov v celostni obravnavi študentov«, ki ga je razpisalo Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport, uspešno pridobila sredstva za izvajanje projekta »Krepitev aktivnosti in vloge Kariernega centra Univerze v Mariboru v celostni obravnavi študentov« iz Evropskega socialnega sklada (80 %) ter Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport (20 %) skladno z Operativnim programom za izvajanje evropske kohezijske politike v obdobju 2014 – 2020; prednostne osi: 10. Znanje, spretnosti in vseživljenjsko učenje za boljšo zaposljivost; prednostne naložbe:  10.1  Izboljšanje enakega dostopa do vseživljenjskega učenja za vse starostne skupine pri formalnih, neformalnih in priložnostnih oblikah učenja, posodobitev znanja, spretnosti in kompetenc delovne sile ter spodbujanje prožnih oblik učenja, tudi s poklicnim svetovanjem in potrjevanjem pridobljenih kompetenc;  specifičnega cilja: 10.1.3 Spodbujanje prožnih oblik učenja ter podpora kakovostni karierni orientaciji za šolajočo se mladino na vseh ravneh izobraževalnega sistema.

Operacija se izvaja v Kohezijski regiji Zahodna Slovenija (v nadaljevanju: KRZS) in v Kohezijski regiji Vzhodna Slovenija (v nadaljevanju: KRVS) ob upoštevanju sedeža upravičenca, ki izvaja operacijo. Način delitve sredstev po kohezijskih regijah: KRZS (67%) in KRVS (33%). Projekt traja od 1. 1. 2022 do 30. 9. 2023. Več o evropski kohezijski politiki v Sloveniji najdete na povezavi:  http://www.eu-skladi.si/.

V sklopu projekta si zaposleni v Kariernem centru UM prizadevamo prepoznati posameznike, ki potrebujejo podporo, na podlagi tega pa jih tudi podpreti na najbolj ustrezen način. V ta namen izvajamo dodatne aktivnosti v podporo posebnim skupinam študentov. Hkrati vseskozi ozaveščamo o enakopravni obravnavi vseh študentov in izvajali preventivne dejavnosti za zmanjšanje pojava stisk.

Vzpostavljena bo mreža posameznikov, ki imajo izkušnje in znanja za delo s študenti posebnih skupin, z namenom izmenjave izkušenj ter posredovanja znanj zaposlenim na Univerzi v Mariboru. Hkrati sodelujemo z institucijami, ki pokrivajo področje dela z mladimi s posebnih skupin,  organiziramo dogodke, namenjene izmenjavi izkušenj, rezultatov in dobrih praks kot odziv izobraževalnega sistema na potrebe trga dela in pričakovanj mladih.

Dodatne informacije o projektu najdete tukaj. Vabljeni tudi da obiščete novo Svetovalno točko Kariernega centra UM.

 

»Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.«

Povežite se z nami