25. oktober 2023

Psihosocialna pomoč za študentke in študente z avtizmom

Pedagoška fakulteta Univerze v Mariboru v sodelovanju z Zvezo nevladnih organizacij za avtizem Slovenije se povezuje pri projektu Avtizem SAM z drugimi III.

V okviru projekta Avtizem SAM z drugimi III bodo prvič izvajali storitve psihosocialne pomoči za študentke in študente z avtizmom.

S psihosocialno podporo bodo študentkam in študentom z avtizmom nudili individualno ali skupinsko vodenje, in jih na ta način opolnomočili na področju učenja življenja z avtizmom ter posledično prispevali h boljšem duševnem zdravju in počutju.

Psihosocialno pomoč bosta vodili:

• Sabina Korošec Zavšek, prof. def. - dejavnost se izvaja na sedežu Zveze za avtizem v Žalcu ali na daljavo (se prilagodijo), kontakt: .(JavaScript mora biti omogočen, če si želite ogledati ta naslov), v zadevo se pripiše: Psihosocialna podpora študentom z avtizmom.
  • Patricija Lovišček, univ. prof. def. – dejavnost se izvaja v prostorih Zavoda Modri december v Kopru ali na daljavo (se prilagodijo), kontakt .(JavaScript mora biti omogočen, če si želite ogledati ta naslov), v zadevo se pripiše: Psihosocialna podpora študentom z avtizmom.

V času trajanja projekta Avtizem SAM z drugimi III bodo izvajali različne aktivnosti za ustvarjanje bolj vključujoče skupnosti. Organizirali bodo predavanja za zaposlene v vzgoji in izobraževanju, saj želijo omogočiti zaposlenim boljše razumevanje avtizma in posledično tudi možnost boljše podpore in vključujočega izobraževalnega prostora za učeče. Želijo tudi vzpostaviti mrežo prostovoljcev, ki jih bodo ustrezno usposobili za kvalitetno delo in pomoč na domu družinam z otroci avtisti.

Na voljo je tudi brezplačno svetovanje SAM FON.

»Vzpostavimo vključujočo družbo za osebe z avtizmom!« je letošnji slogan mednarodne organizacije Autism Europe, katere članica je tudi Zveza za avtizem Slovenije.​