12. december 2022

Znanstveno-podjetniško tekmovanje ScienceJam

Objavljena sta uradni priročnik in razpis za znanstveno-podjetniško tekmovanje ScienceJam. Gre za tekmovanje tržno usmerjenih znanstvenih projektov za srednješolce 3. in 4. (izjemoma lahko tudi 2.) letnika ter študente slovenskih univerz in visokošolskih zavodov, na katerem tekmujejo s znanstvenim projektom, za katerega so razvili tudi poslovni model. Namen tekmovanja je povezovanje znanosti in podjetnosti, s tem pa razvoj ključnih kompetenc vseživljenjskega učenja. Prijavljene naloge so lahko z različnih področij, ni nujno, da so s področja naravosolovja, je pa potrebno opraviti znanstevno raziskavo ter prikazati tržni potencial.

Zadnji rok za oddajo nalog je 10. 4. 2023. Več o tekmovanju, pravilnik in razpis pa najdete tukaj.