Strokovna ekskurzija študentov FS UM v delovna okolja v Lendavi in Hočah

• Kje: Lendava, Hoče
  • Izvajalec: predstavniki obiskanih organizacij
  • Univerza/fakulteta: Fakulteta za strojništvo

Fakulteta za strojništvo UM v sodelovanju s Kariernim centrom UM organizira stokovno ekskurzijo v potencialna delovna okolja v Lendavi in Hočah po naslednjem programu:

• 7.30 - odhod avtobusa pred glavnim vhodom tehniških fakultet, Smetanova 17, Maribor
  • 9.00 - ogled podjetja Daihen Varstroj d.d. (trendi robotizacije na področju varjenja; načrtovanje in konstruiranje robotskih celic - primeri za avtomobilsko industrijo, varjenje z več roboti v eni celici; novosti na področju varjenja (novi postopki D-arc); ogled učno demostracijskega centra - robotizacija, avtomatizacija, varilni postopki, nadzor varjenja, ogled nastajajočih robotskih celic);
  • 11.30 - ogled proizvodnje v podjetjih Martmetal d.o.o. in Mobitex d.o.o. (ogled proizvodnje varjenih izdelkov in konstrukcij iz konstrukcijskih jekel in mikrolegiranih jekel (stojegradnja in konstrukcije); ogled največjega obdelovalnega centra v Pomurju, ki je v fazi inštalacije, možna obdelava 15 m in več)
  • 13.00 - odhod v Hoče
  • 14.00 - ogled proizvodnje v aaaapodjetju ADK d.o.o. (proizvodnja avtodvigal, goseničnih žerjavov (nosilnosti 600 t in več), bagrov (največji bager na svetu) in komponent za njih, robotizacija varjenja velikih jeklenih konstrukcij.
  • 16.30 - odhod na FS

Na ekskurzijo se je potrebno prijaviti preko moodla ali na elektonska naslova:

Dne 23. 1. 2018 so se študenti FS UM v spremstvu izr. prof. dr. Karla Gotliha in doc. dr. Tomaža Vuhererja udeležili strokovne ekskurzije v potencialna delovna okolja v Lendavi in Hočah. Poročilo z ekskurzije si lahko preberete tukaj.

V imenu Kariernega centra Univerze v Mariboru in Fakultete za strojništvo UM bi se želeli zahvaliti predstavnikom obiskanih podjetij, da so sprejeli naše študente ter jim predstavili svojo dejavnost in možnosti zaposlitve.