12. januar 2017

Female Talent Day

Evropska centralna banka je pozvala Univerzo v Maribor k nominaciji dveh zelo nadarjenih študentk zadnjega letnika dodiplomskega študija, ki izkazujeta izjemne študijske rezultate oz. študentki magistrskega ali doktorskega študija ene izmed naslednjih (oz. podobnih in primerljivih) smeri: fizika, kemija, strojništvo, informacijska tehnologija, arhitektura ali okoljske vede. Izbrani študentki se bosta lahko udeležili dogodka z naslovom FemaleTalent@ECB Open Day, ki bo 4. maja 2017 v prostorih ECB (The European Central Bank, Sonnemmannstrasse 20, 60314 Frankfurt am Main, Nemčija) med 9.30 in 17.30 uro.

Tam boste lahko pridobili informacijo o tem, kaj je potrebno za delo v tako veliki instituciji, kot je Evropska centralna banka, hkrati pa bo omogočeno mreženje s strokovnjaki, zaposlenimi v ECB in bodočimi diplomantkami s celotne Evrope.

Osnovni namen je pritegniti zelo nadarjene študentke s predhodno navedenih področij, hkrati pa jih motivirati, da postanejo ambasadorke ECB, ki bodo delile informacije, pridobljene na dogodku, med ostalimi študenti UM.

Udeležba na dogodku bo sofinancirana s strani organizatorja, za prevoz do kraja dogodka pa bo poskrbela Univerza v Mariboru. Zaradi oddaljenosti kraja dogodka bo odsotnost trajala predvidoma dva oz. tri dni. Vljudno vas prosimo, da nam najkasneje do petka, 20. januarja 2017 do 14. ure, na elektronski naslov .(JavaScript mora biti omogočen, če si želite ogledati ta naslov) posredujete motivacijsko pismo, v katerem navedete, zakaj menite, da ste primerna kandidatka prav vi. Prosimo vas, da priložite tudi svoj življenjepis. Selekcijo bomo na UM izvedli na podlagi:

Prejetega motivacijskega pisma in življenjepisa;
Povprečne ocene vašega študija.

Informacijo o tem, ali ste bili predlagani, boste prejeli najkasneje do 25. 1. 2017, pri čemer vas bomo v tem primeru zaprosili tudi za pisno potrditev udeležbe in za izpolnitev obrazca za udeležbo (to bo potrebno urediti do 31. 1. 2017 v prostorih Rektorata Univerze v Mariboru). Za dodatne informacije se lahko obrnete na naslov .(JavaScript mora biti omogočen, če si želite ogledati ta naslov) ali na tel. 02 235 5209.