9. oktober 2017

IZOBRAŽEVALNI PROGRAM PROJEKTA Model M 2017 Podravje

za brezposelne mlade in študente v starosti od 24 do 29 let v regiji Podravje

Model M 2017 Podravje

Karierno mreženje s podjetji za mlade (Pakt za mlade 2017)

Akronim: »Model M 2017 Podravje«

• Želite pridobiti nova znanja in praktične informacije za iskanje zaposlitve, ustvarjanje lastnega podjetja ali nevladne organizacije?
  • Ste stari med 24 in 29 let in prijavljeni na Zavodu RS za zaposlovanje in imate višjo, visoko ali univerzitetno izobrazbo ali zaključujete študij?
  • Ste razočarani glede zaposlitvenih možnosti v naši državi?

Pridružite se 4. generaciji udeležencev projekta Model M na 1-mesečnem brezplačnem usposabljanju in se povežite s podjetniki, nevladniki in udeleženci projekta Model M 2013, 2014 in 2015. Skupaj bomo uspešnejši!

Število vpisnih mest je omejeno (največ 20). Velja pravilo hitrejšega!

Splošni podatki o izobraževalnem programu

Program izobraževanja in usposabljanja mladih za:

• Spoznavanje samega sebe in drugih, osebnostno rast ter lažji prehod na trg dela oz. odločitev za samostojno podjetniško ali nevladniško pot.
  • Pridobivanje znanj in veščin za naslednje sklope (delo v 3 skupinah):
    • Ustanavljanje in delovanje lastnega podjetja (IRDO)
    • Ustanavljanje in delovanje neprofitne organizacije (IRDO)
    • Aktivno iskanje zaposlitve na trgu dela (UM)

Število vključenih posameznikov:  do 20 kandidatov, vključenih v skupinske delavnice in individualna srečanja 4. generacije vpisanih v projekt Model M.

Metode dela:

• skupinska predavanja (vključitev 20 udeležencev, IRDO + UM)
  • individualne delavnice, srečanja, svetovanja, ogledi dobrih praks.

Izvajalci: strokovnjaki in zunanji sodelavci inštituta IRDO ter Univerze v Mariboru

Lokacija: Univerza v Mariboru, Slomškov trg 15, 2000 Maribor

Trajanje programa in kurikuluma: 16. 10. 2017 - 9. 11. 2017

Pogoji za vpis

V izobraževalni program se lahko vpiše v regiji Podravje:

• oseba z višjo, visoko ali univerzitetno izobrazbo, v starostni skupini 24 – 29 let,
  • diplomant/ka, ki je zaključil/a študijski proces, ali študent/ka, ki je v zadnjem letniku le-tega in si želi najti zaposlitev oz. ustvariti svojo lastno organizacijo (profitno ali neprofitno),
  • izjemoma se lahko vključijo tudi drugi kandidati/tke, ki izkazujejo veliko željo za aktivno rešitev svoje situacije na področju iskanja/ustvarjanja zaposlitve.

Cilji programa:

• pomagati 20 mladim povečati zaposljivost in zaposlenost,
  • posamezen slušatelj  bo prepoznal svoje sposobnosti in pridobil nove kompetence za podjetniško razmišljanje in delovanje oz. samozaposlitev ali hitrejšo zaposlitev pri delodajalcih,
  • predstavil bo pridobljena znanja v programu skozi delo na praktičnem primeru (poslovni načrt za lastno organizacijo ali karierni načrt za zaposlitev),
  • okrepil bo svoj socialni kapital za razvoj lastnih kariernih možnosti.

Končno preverjanje in ocenjevanje:

V okviru programa bomo svetovali in individualno ocenili delo slušateljev na podlagi njihovih končnih kariernih nalog (poslovni načrt za lastno organizacijo ali karierni načrt za zaposlitev v drugih organizacijah (profitnih, neprofitnih)).
Vsi udeleženci, ki bodo uspešno opravili naloge, prejmejo potrdilo o vključitvi v program.

Več o programu najdete tukaj.

Vljudno vabljeni, da se nam pridružite!